آخرین اخبار : 

تنظیمات سئو برای وبلاگ در سایت برین سایت

تنظیمات سئو برای وبلاگ در سایت برین سایت

برای ایجاد یک پُست در وبلاگ خود، در ابتدا به داشبور وب سایت خود در سامانه برین سایت مراجعه کنید و بر روی گزینهنوشته های وبلاگی کلیک کنید.

اکنون صفحه ای با عنوان فهرست نوشته های وبلاگی برای شما باز شده است. بر روی گزینه + نوشته جدید کلیک کنید.

اکنون به صفحه ای منتقل شده اید که می توانید از طریق آن نوشته ای را در وبلاگ خود منتشر نمایید. برای نوشتن مطالب وبلاگ حتماً نکات مهمی که در رابطه با تولید محتوای سئوپسند وجود دارد را رعایت نمایید (طول محتوا، استفاده از تصویر، لینک دادن به سایر صفحات سایت و … ).

پس از اتمام نگارش پُست وبلاگ خود و اعمال تنظیمات بهتر بر روی گزینۀ سئو کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی گزینه سئو، فُرمی مانند تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد.

  1. در باکس بالا، باید عنوان مقاله تان را بنویسید. توجه داشته باشید این عنوان در وبلاگ شما نمایش داده نمی شود، بلکه عنوانی است که برای نمایش در موتورهای جستجوگر انتخاب می کنید. سعی کنید، عنوان مقاله تان بیش از 55 کاراکتر نباشد.
  2. در باکس بزرگ وسط، باید توضیحات متای پُست وبلاگ خود را بنویسید. این توضیحات، همان نوشته هایی هستند که در صفحه نتایج جستجو گوگل در زیر لینک ها نمایش داده می شوند که به Rich Snippet معروف هستند. تعداد کاراکتری که در این قسمت باید استفاده کنید، 160 کاراکتر است.
  3. باکس انتهایی نیز مربوط به URL پُست وبلاگتان می باشد. سعی کنید تمام آدرس های وب سایت تان به انگلیسی باشد. این کار از نظر سئو بسیار مفید است چرا که زبان گوگل انگلیسی است و در نهایت زبان انگلیسی را بهتر متوجه می شود. همچنین برای جدا سازی کلمات، فقط و فقط از خط فاصله (-) استفاده نمایید.
  4. قسمتی که در سمت راست تصویر با عنوان نامک انگلیسی ایجاد شود، وجود دارد برای ترجمه عنوان مقاله شما به زبان انگلیسی و استفاده از آن در URL پُست می باشد. این روش برای کسانی که آشنایی چندانی با زبان انگلیسی ندارند مفید خواهد بود، اما بهتر است بدانید که در برخی اوقات این ترجمه ها به درستی صورت نمی گیرد.

توجه: سعی کنید در تمامی این قسمت ها حداقل از یک کلمه کلیدی مرتبط با فعالیت وب سایت خود استفاده نمایید.

برچسب گذاری نوشته های وبلاگ

برچسب یا TAG همان عبارات یا کلمات کلیدی هستند که کاربران آنها را در موتورهای جستجوگر، جستجو می کنند. کلمات کلیدی باید چکیده ای از موضوع مطلب شما باشد.

در گذشته برچسب ها اهمیت بالایی در سئو داشتند، اما امروزه آن چنان تاثیر گذاری در سئو ندارند و بیشتر جهت دسته بندی مطالب سایت استفاده می شوند.

در سامانه برین سایت، شما می توانید با قرار دادن کلمات کلیدی در فیلدی که مشاهده می کنید، آنها را به مطالب وبلاگ خود اضافه نمایید. سعی کنید حداکثر از 10 تگ در مطالب وبلاگ خود استفاده کنید. دقت کنید، حداکثر!

امیدواریم که این مقاله توانسته باشد به برخی از سوالات شما عزیزان پاسخ داده و ابهاماتی را برای شما شفاف کرده باشد. در آینده هر کدام از بخش های این مطلب را برایتان به طور مفصل شرح خواهیم داد.

منبع:barinfekr

, , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *