آخرین اخبار : 

معرفی و آموزش کار با Ahrefs

شاید بتوان گفت سایت ahrefs.com کامل ترین منبع برای دریافت اطلاعات بک لینک یک سایت می باشد. تمام اطلاعاتی که یک متخصص سئو برای لینک سازی احتیاج دارد توسط وب سایت Ahrefs تامین می شود. متاسفانه این ابزار رایگان نیست و بابت استفاده از آن، هر ماه باید مبلغ 99 دلار پرداخت نمایید.
ما به شما پیشنهاد می کنیم اگر می خواهید کار سئوی خود را به صورت جدی دنبال کنید، حتماً از این ابزار استفاده نمایید.

تنظیمات سئو در سامانه برین سایت

خب، همۀ موارد بالا را گفتیم تا بتوانیم نحوۀ تنطیمات سئو در برین سایت را برای شما عزیزان توضیح دهیم. حال که با بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجوگر آشنا شده اید می توانید بهتر از گذشته وب سایت خود را برای موتورهای جستجوگر تنظیم کنید.

برای انجام تنظیمات کلی سئوی وب سایت خود به پنل خود در سامانه برین سایت وارد شوید. پس از ورود به سامانهبرین سایت با داشبورد پنل وب سایت خود روبرو می شوید. از تَب های بالا بر روی گزینۀ تنظیمات کلیک کنید.

پس از کلیک بر روی گزینه تنظیمات، کشویی برای شما باز می شود. حال از بین تَب های باز شده گزینه تنظیمات سئو را انتخاب کنید.

با کلیک بر روی این گزینه شما با صفحۀ زیر را مشاهده خواهید کرد.

  1. بخش اول صفحه مربوط به ایندکس کردن سایت در موتورهای جستجوگر Google و Bing می باشد. شما می توانید باثبت سایت در گوگل وبمستر تولز، کد HTMLL مورد نظر را دریافت کنید و آن را در باکس مرتبط، قرار دهید. به این ترتیب وب سایت شما در گوگل ثبت خواهد شد.
  2. بخش دوم مربوط به ارزش گذاری صفحات وب سایت می باشد. شما می توانید صفحات وب سایت خود را برای موتورهای جستجوگر ارزش گذاری نمایید. به این ترتیب موتورهای جستجوگر بر اساس ارزشی که شما تعیین کرده اید، صفحات شما را دنبال می کنند.
  3. بخش سوم این صفحه، مربوط به خطای 404 می باشد. شاید بپرسید خطای 404 چیست؟ خطای 404 (Not Found) از خطاهایی است که از سمت کاربر رُخ می دهد. هنگامی کاربری (به طور مثال مرورگر) درخواست منبعی (صفحه ای از سایت) را از طرف سرور می‌کند، درصورتی که سرور نتواند منبع درخواست شده را پیدا کند، این خطا را به کاربر نشان می‌دهد. حال شما می توانید صفحه ای را انتخاب نمایید تا زمانی که این خطا به کاربر نشان داده شد، کاربر به صفحه ای جایگزین منتقل شود. برای انجام این کار می توانید URL صفحه مورد نظر را دون باکس تعبیه شده قرار دهید.
  4. بخش چهارم این صفحه، بخش اطلاعات نام دارد. در این بخش می توانید فایل Robot.txt مورد نظر خود را در سایت آپلود کنید. فایل robot.txt به موتورهای جستجوگر می گوید که چه صفحاتی از وب سایت شما را دنبال (ایندکس) نکنند. همچنین می توانید از طریق لینک قرار داده شده در انتهای این بخش، فایل XML نقشه وب سایت خود را مشاهده نمایید.

منبع:barinfekr

, ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *